Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
Szybki kontakt

Kabiny/wanny:

tel. 517 534 995
tel. 506 620 180

biuro@hydromasaze.com


Fotowoltaika:

tel. 570 430 600

biuro@otoEnergia.pl

 

Poniedziałek-Piątek 9:00-17:00

 

SPA-SYSTEM

ul.Wilkszyńska 42

54-079 Wrocław

Kabina prysznicowa - jak utrzymać w niej porządek?

Kabina prysznicowa - jak utrzymać w niej porządek?

Porządki w łazience zajmują ogromną ilość czasu. Kurz w zakamarkach oraz osad z kamienia jest trudny do usunięcia. Zwłaszcza, jeżeli nie sprzątamy regularnie. Sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy nauczymy się utrzymywać porządek. Przy dobrej organizacji wystarczy kilka minut dziennie by umywalka, kabina prysznicowa oraz lustra zawsze wyglądały idealnie czysto.

Półki na kosmetyki

Za porządek w dużej mierze odpowiada regularne odkładanie rzeczy na miejsce. Tym bardziej, kiedy z jednej łazienki korzysta cała rodzina. Niestety, nie każdy ma zwyczaj po kąpieli odwieszać ręcznik czy myjkę. Warto jednak nabyć dobre przyzwyczajenia. Już po kilku dniach odkładania kosmetyków, detergentów i ręczników na miejsce zauważymy, że nasza łazienka wygląda dużo czyściej. By całą sprawę sobie ułatwić, dobrze jest zakupić półki. Łazienkowe regały z bambusa oraz plastikowe wieszaki można nabyć już za kilkanaście złotych. Pamiętajmy, że proste patenty są niezwykle praktyczne. Kiedy będziemy mieli odpowiednio dużo miejsca na przechowywanie, odkładanie bibelotów będzie dla nas dużo przyjemniejsze. Dobrym rozwiązaniem do łazienki jest kabina prysznicowa z hydromasażem, która ma wbudowane półki. Dzięki niej zyskamy miejsce na przechowywanie myjki oraz kosmetyków do kąpieli, co z kolei pozwoli nam utrzymać porządek wewnątrz urządzenia.

Regularne przecieranie szyb

Osad z kamienia sprawia, ze nawet nowoczesna kabina prysznicowa z hydromasażem nie wygląda atrakcyjnie. Kiedy usuwamy nalot rzadko, ten staje się wyjątkowo dokuczliwy. Gruba warstwa kamienia niekiedy wymaga użycia bardzo silnych środków czyszczących. Aby zaoszczędzić czas i nerwy przemywajmy szyby regularnie. Wtedy kabina prysznicowa zawsze będzie wyglądała estetycznie. Na osad z kamienia jesteśmy szczególnie narażeni, gdy z naszych kranów płynie twarda woda. Co w takiej sytuacji? Najlepiej sprawdza się przecieranie szyb po każdej kąpieli. Niestety, to dość pracochłonne. Niemniej jednak, nie trzeba do tego używać detergentów. Cały patent polega na tym, by szyby nie były czyszczone, a osuszane z twardej wody. Wystarczy kilka sekund i ściereczka, a problem z nieestetycznym osadem mija. Jeżeli mamy w domu ręczną myjkę do okien, codzienny obowiązek nie będzie już w ogóle problematyczny.

Pielęgnacja płynem domowej roboty

Dla osób, które nie są przekonane co do codziennego przecierania szyb istnieje inny sposób na unikanie osadu z kamienia. Kabina prysznicowa będzie wyglądała perfekcyjnie, kiedy co jakiś czas przetrzemy ją domowym płynem do szyb. Jak go wykonać? Otóż w butelce z atomizerem wystarczy wymieszać taką sama ilość wody oraz octu. Taka mieszanka zaaplikowana na ścianki kabiny skutecznie zapobiegnie osiadaniu się kamienia. Domowy płyn sprawdzi się również w pielęgnacji luster, umywalki czy płytek.

Jeżeli projektujemy nową łazienkę lub remontujemy starą, zdecydujmy się na kabinę prysznicową, z wbudowanymi półkami. Urządzenia wysokiej jakości z dodatkowymi funkcjami zakupić można na w sklepie internetowym www.kabinyspa.com.pl.